Student Diaries (4)

15. november 2010 at 19:12 | Jenny |  Student Diaries

Vysoká je stejná jako střední, jen s dražšími učebnicemi

Poznáváte v nadpisu hlášku Sereny van der Woodsen ze seriálu Gossip Girl? Seriál jsem znala od jeho počátků díky své kamarádce, a proto mě moc potěšilo, že si v něm zahrála i má oblíbená herečka Michelle Trachtenberg.
Od 4. Série suduje Serena na vysoké a zmínený úryvek pochází ze scény, kde si stěžuje jednomu týpkovi, že chtěla začít od znovu. Smazat události ze střední. Ale nejde to. "Vysoká je stejná jako střední, jen s dražšími učebnicemi." A možná měla pravdu…
Chtěla jsem už konečně vypadnout ze základky, abych mohla začít nanovo a nakonec i ze střední, abych mohla mít ještě další šanci. Jsem jaká jsem. Můžu mít šancí, kolik budu potřebovat, ale stále se budu chovat jistým způsobem, na který lidé zpravidla reagují stejně. Za co jsem nejvíce ráda je to, že jsem mezi chytrými lidmi. Musejí něco umět, když se na ten můj obor dostali, takže jsem "mezi sobě rovnými". Na základce i na střední jsem vynikala. Byla jsem ta, která plnila všechny úkoly, měla hezké známky, doučovala, radila při písemkách, mé referáty i slohy bývaly ty nejlepší, … Teď jsem konečně mezi lidmi, kteří umí pořádně zpracovat prezentaci, dokáží vychytit podstatné skutečnosti, učí se a jsou rádi, že mohou studovat. Já tedy můžu zůstat stejnou, ale i přesto více zapadám do kolektivu. Nemusím se měnit. A jsem za to ráda :)
Nesouhlasím plně se Sereniným výrokem ani v případě "stejná jako střední". Přece jen probíhá výuka jinak. Je to tu mnohem lepší než na střední :D Miluju vysokou!!! :)

"… jen s dražšími učebnicemi…" Záleží na tom, co budete studovat, ale u zdravotnických oborů počítejte s nákupem učebnic. Stovka za malou knížečku je tu minulostí. Jakožto studentka Univerzity Palackého jsem měla 18% slevu na knihy. Kupovala jsem si jich do 10 a byly to vždy částky okolo 500Kč. Anatomie za 1222Kč, fyziologie za 650Kč, snad jen latina za 200Kč :D
Některá skripta byla levnější, ale stále je to dost. Naštěstí těch učebnic už tolik není. A někdy je ani nepotřebujete, stačí se učit z prezentací nebo si knihu jen na čas vypůjčit v knihovně.

Další bod, který bych chtěla v souvislosti s GG zmínit je vztah s profesorem… u nás je to docela normální :D Dokonce to tu u jednoho takového páru vypadá na svatbu. Máme mladé kantory, čerstvě vystudované a ti v obležení mladých studentek často podlehnou. Asi by nebylo moc slušné vodit se spolu přede všemi za ručičku, všichni se to snaží tutlat, ale ví se to. Je to o něco komplikovanější, když vás onen přítel učí hodně důležitý předmět… tam se asi musejí podniknout jisté kroky v případě zkoušky, ale jinak tu neexistuje žádná vyhláška, která by vztahy učitelů se studenty zakazovala. Studenti jsou už dospělí a do vašeho soukromí nikomu nic není.

Snad jsem vás opět obohatila nějakými informace. Jestli studujete VŠ, tak mi můžete napsat, jak je to s učebnicemi, popř. milostnými vztahy na škole, u vás :)
Jenny
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 16. november 2010 at 16:57 | React

Páni - to mě vůbec nenapadlo, že na střední by existoala možnost, že bych mohla chodit s učitelem. Je to dost zvláštní, ale když se na to kouknu logicky, tak proč ne.. na vysoké už jsou všichni dospělí.

2 Kate Kate | Web | 19. november 2010 at 22:32 | React

no, já si to vždycky mysela jako Serena :D ovšem to, že randění s profesory je tam normální mě trošku překvapilo :D achjo, stejně už bych chtěla být na vejšce, závidím ti :D:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama